close
تبلیغات در اینترنت
دلایل دشمنی و خصومت آمریکا با جمهوری اسلامی ایران
دموی منوی زیبا Untitled 1
9 دی «* (مي گويند هروقت آب مي نوشي بگو يا حسين(علیه السلام)، اين روزها که آب مي بيني و نمي نوشي آرام بگو يااباالفضل (علیه السلام. *»
کد متن متحرک * براي شفا همه مريض ها و طفل سه ساله ما دعا کنيد التماس دعا*
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

ايميل خود را وارد نماييد::

حمایت از کودکان سرطانی سامانه پیام کوتاه
آخرين ارسال هاي انجمن
انجمن
نوشته شده توسط : یاران یار

1- اسلامی بودن نظام جمهوری اسلامی ایران

یکی از مهم ترین عوامل دشمنی استکبار جهانی و درراس آنها آمریکا با نظام جمهوری اسلامی ، بلکه ریشه اصلی تمامی دشمنی ها ، اسلامی بودن انقلاب و شکل گیری انقلاب برپایه اسلام ناب است. انقلاب اسلامی که بر پایه ی فرهنگ غنی اسلام شکل گرفت فرهنگ غرب و مبانی آن را به چالش کشیده و زیر سوال برد. ریچارد نیکسون رئیس جمهور اسبق امریکامی گوید: جهان اسلام در قرن بیست و یکم یکی ازمهم ترین میدان های زور آزمایی سیاست خارجی آمریکاست. هانتینگتون نظریه پرداز مشهور آمریکایی می گوید: تقابل اصلی جوامع آینده بشری برخورد فرهنگ اسلامی با فرهنگ غربی است.

مقام معظم رهبری در این باره فرمودند : امروز دشمنی اردوگاه استکبار با ایران اسلامی به خاطر اسلام است. آنها با اسلام دشمن هستند که بر جمهوری اسلامی فشار وارد می کنند والله که آمریکااز ملت ایران از هیچ چیزشان به قدر مسلمان بودن و پایبند به اسلام ناب محمدی بودن ناراحت نیست .او می خواهد شما از این پایبندی دست بردارید.

2-زیر سوال بردن نظام استکباری

موجودیت نظام جمهوری اسلامی و حرکت با صلابت و مقتدرانه آن بنیان نظام استکباری را به خطر انداخته است و همین مساله از دلایل دشمنی استکبار جانی و آمریکا با انقلاب اسلایم است.ریچارد مورفی ، معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا در گزارشی خطاب به نمایندگان کنگره آمریکا گفت : اولویت های آمریکا مبتنی بر حفظ جریان آزادنفت  از خلیج فارس ، مهار کردن نفوذ روسیه و جلوگیری از رادیکالیسم اسلامی است.پدیده انقلاب اسلامی ایران دیگر تنها یک مساله استراتژیک متعارفنیست ، مساله امواجی است که این انقلاب بوجود آورده و بنیادهای تمدن معاصر کاپیتالیسیتی و سوسیالیستی غرب زا به لرزه انداخته است.

مقام معظم رهبری فرمودند: موضع انقلاب اسلامی موضع هجومی است. هجوم علیه سیستم ظالمانه و ستمگرانه ای که امروز بر دنیای سیاست در سراسر عالم و بر زندگی واقعی مردم حاکم است، سعنی هجوم بر نظام سلطه ... انقلاب اسلامی فریاد و نهیبی است علیه چنین نظام های ظالمانه ای در دنیا. علت این هم که نظام اسلامی و انقلاب اسلامی در چشم ها و کام های ملت ها شیرین بوده و همچنان هست همین است.این هم که می بینید در دنیا سیاست های گوناگون با شیوه های مختلف مرتب روی جمهوری اسلامی فشار می آورند تا در قضایای گوناگون مثلادر قضیه فلسطین موضعنگیرد، بعضی ساده لوح ها خیال می کنند که مشکل فقط این است که جمهوری اسلامی در فلان قضیه موضع تندی داردلذا می گویند شما موضع تندی نگیرید، در صورتی که مساله این نیست . مساله این است که مواضع اصولی جمهوری اسلامی اصل سیاست های سلطه را در دنیا تهدید و ملت هاراامیدوار میکند.

3- به مخاطره انداختن منافع ابرقدرت ها در مناطق حساس خاورمیانه

انقلاب اسلامی منافع غرب و بویژه آمریکا را در منطقه استراتژیک خاورمیانه به خطر انداخته است و این یکی از عوامل دشمنی با آن است .برژنسکی نظریه پرداز معروف آمریکایی می گوید: تجدید حیات اسلام بنیادگرا در سراسر منطقه با سقوط شاه و تشنجات ناشی از ایران(امام خمینی)یک مخاطره مستمر برای منافع ما در منطقه ای که حیات جهان غرب کاملا بهآن وابسته است ایجاد کرده است.بنیاد گرایی اسلامی پدیده ای است که امروزه آشکار نظم و ثبات موجود را تهدید می کند.

مقام معظم رهبری فرمودند: این که ملاحظه می کنید بعد از پیروزی انقلاب تاکنون آمریکایی ها از دشمنی با ملت و کشور و نظام جمهوری اسلامی هرگز دست نکشیده اند  ویک لحظه از دشمنی بازنایستاده اندعلت همنی است . اینجا پایگاه سیاسی و اقتصادی امن وامان آمریکایی ها بود اما فکر اسلامی و ایمان اسلامی این ملت را بیدار کردو آنها توانستند به برکت اسلام دست این سلطه طلب زیاده خواهزورگوی چپاولگر را کوتاه کنند . در حقیقت اسلام در کشور ما بزرگترین ضربه را به استکبار آمریکایی زده است بنابراینآنها هم بزرگترین کینه را دارندو بی مهار اقداماتی می کنند.

4-انقلاب اسلامی کانون بیداری والگوی سایر ملت ها

تاثیرگذاری و نفوذ انقلاب اسلامی در نهضت های آزادی بخش در سراسر جهان و تبدیل شدن انقلاب اسلامی به عنوان کانون بیداری ملت ها و الگویی برای مبارزه و قابله باقدرت های بزرگ و دمیدن روحیه استکبار ستیزیدر میان آنان که امروز نمونه های آن را در کشور های عربی اسلامی شاهد هستیم از دلایل عمده دشمنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی است. الکساندر هیک وزیر دفاع اسبق آمریکا می گوید: به نظر من خطرناک تر و مهمتر از این مشکلات بین المللی عواقب گسترش بنیاد گرایی اسلامی است که در ایران پا گرفته و اکنون عراق و ثبات رژیم های عرب میانه رودر منطقه تهدیدمی کند،می باشد. اگر این از کنترل خارج شود منافع ابرقدرت هارا به خطرناک ترین وجه به مخاطره خواهد انداخت. مقام معظم رهبری فرمودند: آمریکایی های می دانند که اگر ایران اسلامی و ملت ایران بر قله رفیع این فن آوری (هسته ای) بایستد سخن حق او که دعوت به استقلال و عزت و سرافرازی است در افکار عمومی جهان به ویژه مسلمانان نفوذ بیشتری خواهد یافت و دشمنان ملت از همین مساله ناراحت و نگرانند.

همچنین فرمودند: این موضوع نشات گرفته از ایستادگی و ثبات ملت ایرانو نشانه های خوب پیشرفت در ایران اسلامی هست.صورت عزت ملت سربلندی سیاسی نظام اسلامی ،پیشرفت ها و نوآوری ها در عرصه های علمی و اقتصادی و کوتاه نیامدن در مقابل قدرت های زورگو تداوم پیدا کرده و اکنون به  الگویی برای ملتهای منطقه تبدیل شده است. آمریکا با موجودیت جمهوری اسلامی و با نفوذ واعتبار و اقتدار نظام منتخب ملت ایران مخالف است .همان گونه که اخیرا یکی از سیاستمداران و عناصر فکری آمریکا به صراحت اعلام کرد ایران چه اتمی باشد و چه نباشد خطرناک است، چرا که دارای نفوذ و اقتدار است و به قول خودشان هژمونی ایران بر منطقه حاکم شده است... مساله هسته ای بهانه است و آمریکایی ها زمانی از خصومت دست برمی دارند که ملت ایران به ملتی منزوی بی اعتبار و بی احترام تبدیل شود.

5-استقلال طلبی جمهوری اسلامی و حرکت در مسیر پیشرفت

استقلال طلبی و حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور و رهایی از وابستگی در عرصه های مختلف به سایر کشور ها از جمله ابرقدرت های بزرگ با نظام جمهوری اسلامی ایران است. مارتین ایندایک معاون خاورمیانه ای وقت وزارت خارجه آمریکا با اشاره بهناهمخوانی سیاست های جمهوری اسلامی با ایالت متحده ، گشتاخانه تاکیدمی کند که مجازات و تنبیه انقلاب اسلامی درس عبرتی برای کشورهایی خواهد بود که در مسیر استقلال و رهایی از رهبری آمریکا گام برمیدارند.نوام چامسکی نظریه پرداز مشهور آمریکایی نیز بر این باورا ست که : جمهوری اسلامی ایران از نظر آمریکا غیر قابل پذیرش است چون از استقلال خود چشم پوشی نمی کند. مقام معظم رهبری در این باره فرمودند: دشمنی نظام مستکبر آمریکایی و هر مستکبر در دنیا به نظام اسلامی به خاطر پرچم برافراشته عدالت است، به خاطر این است که می بیند با نام اسلام و با تعلیم والای اسلام کشوری دارد بهسمت رشد و توسعه و پیشرفت علمی و عملی حرکت می کند میداند که این ، جلوی نفوذ آنها را خواهد گرفت. آنها باهرکشوری که خارج از قلمرو قدرت آنها به توسعه،به سمت رقابت باآنها حرکت کند مخالفند.آنها در مناطق مختلف عالم-که از لحاظ منابع حیاتی و منابع اقتصادی و زیرزمینی ثروتمند و غنی است – منافع خودشان را دنبال می کنند و در پی این هستندکه ظالمانه و مستکبرانه بر این کشورها پنجه افکنند و با قدرت زور و زر و تزویرخودشان بتواننداین منابع را در اختیار بگیرند. دشمنی آمریکا و استکبار با ایران اسلامی به خاطر این حرکت قدرتمندانه مردمی است چون ایمان مردم ، علاقه مردم به استقبال ، واطمینان به نفس مردم ، به ضرر آنهاست. آنها می خواهند کشورمارا همیشه وابسته نگه دارند. آنها می خواهند از لحاظ فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی کشورهای این منطقه را وابسته خودشان نگه دارند. وقتی کشوری مستقل است، وقتی اطمینان به نفس دارد و با اعتماد به خود، در راهی که او را به سمت اهداف والا می رساند حرکت می کند، طبعا اینها ناراضی می شوند.نارضایتی دشمنان جهانی ما به این خاطر است .آنها وقتی راضی می شوند که ملت ایران اختیار دین و دنیا و فرهنگ و اقتصاد خود را یکسره به آنها بسپارد.ملت ایران امروز بیدار شده است و زیر بار چنین زورگویی ها و قلدری هایی نمی رود.

6-دشمنی با رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین ولبنان

یکی دیگر از دلایل دشمنی استکبار جهانی و آمریکا با جمهوری اسلامی دشمنی با رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و لبنان در دست یابی به حقوق از دست رفته آنان و خط مقاومت در منطقه است.مارتین ایندایک می گوید : دلیل اصلی ادامه ضدیت آمریکا با آمریکا نیز بدان جهت است که در سیاست ایران در قبال روند سازش تغییری ایجاد نشده است .

مقام معظم رهبری فرمودند : مساله فلسطین فقط مساله جغرافیانیست ،مساله بشریت است ، مساله انسانیت است.امروز مساله فلسطین شاخص میان پایبندی به اصول انسانی و ضدیت با اصول انسانی است. مساله این قدر اهمیت دارد.آمریکا هم از این مساله زیان خواهد دید. بلاشک این چیزهای تاریخی ده سال و بیست سال و سی سال در تحولات تاریخی مثل یک لحظه است ، به زودی خواهد گذشت.قطعا تاریخ آمریکا و آینده آمریکا مغلوب این حرکتی خواهد شدکه دی این پنجاه شصت سال اخیر آمریکایی ها در رابطه با مساله فلسطین انجام دادند. مساله فلسطین مایه ی بدنامی آمریکا در طول قرن های متمادی در آینده خواهد بود... . مساله فلسطین یک مساله اسلامی است.همه ملت هادر قبال فلسطین مسئولند .همه دولت هادر مقابل فلسطین مسئول هستند . چه دولت های مسلمان و چه دولت های غیر مسلمان . هر دولتی که ادعای طرفداری از انسانیت را دارد مسئول است. منتها  وظیفه مسلمان ها وظیفه سیگین تری است. دولت های اسلامی موظفند و باید به این وظیفه اسلامی عمل کنند ... . ما در جمهوری اسلامی مساله فلسطین برایمان یک مساله تاکتیکی نیست ،یک استراتژی سیاسی هم نیست،مساله عقیده است،مساله دل است،مساله ایمان است.

حضرت امام عمق کینه و دشمنی را این گونه تبیین کردند: نکته مهمی که همه باید بدان توجه کنیم  و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کی و کجا ما را تحمل می کنند و تا چه مرزی استقلال و آزادی ما را قبول دارند؟به یقین آنان مرزی جز عدول از همه هویت ها و ارزش های معنوی و الهی مان نمی شناسند. به گفته قرآن کریم هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما بر نمی دارند مگر آن که شما را از دینتان برگردانند... .

آری اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامی و انقلابی خود عدول کند  و خانه عزت و اعتبار پیامبر و اائمه معصومین را با دست های خود ویران نماید،آن وقت ممکن است جهانخواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بی فرهنگ به رسمیت بشناسد.ولی در همان حدی که آنها آقا باشند ما نوکر ، آنها ابر قدرت باشند ما ضعیف، آنها ولی و قیم باشند  ما جیره خوار و حافظ منافع آنها نه یک ایران با هویت ایران اسلامی.

در یک جمله ریشه اصلی دشمنی و خصومت آمریکا با نظام جمهوری اسلامی را باید در ماهیت اسستکباریو سلطه جویانه این کشور و ماهیت اسلامی ،حق طلبانه و ظلم ستیزانه نظام جمهوری اسلامی جستجو نمود.:: موضوعات مرتبط: 30یا30 ,
:: برچسب‌ها: خصومت آمریکا با نظام جمهوری اسلامی ,
:: بازديد از اين مطلب : 145
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 5
براي اطلاع از آپديت شدن وبلاگ در خبرنامه عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

ايميل خود را وارد نماييد:

حمایت از کودکان سرطانی موسسه خیره محک
تاريخ انتشار : یکشنبه 18 خرداد 1393 | نظرات ()
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

ايميل خود را وارد نماييد::

مطالب مرتبط با اين پست
ليست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
این نظر توسط hamid در تاریخ 1393/3/18 و 23:01 دقیقه ارسال شده است

سلام
قالب وبلاگ زیباست
دستتان درد نکند
پاسخ : سلام
تشکر

پشتيباني

بازديد کننده گرامي حتما‌درخبرنامه ثبت نام کنيد هرموقع ما به روز شديم يک نسخه در ايميل شما
باشد با نظرات خود به‌ هرچه بهتر شدن‌ بسيجيان عاشورائي مارا
ياري فرماييد .‌توليد علم و تحقيقات حيات آينده کشور است

انتشار مطالب با ذکر منبع مانعي ندارد و موجب رضايت ماست